ESRA KESKİN KİMDİR?

Sosyolog- ICF Adler Koçu -Logoterapist
Eğitim Danışmanı

1994 yılında Şişli Terakki Lisesini bitirdikten sonra, Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden mezun olan Esra, daha sonra Yeditepe Üniversitesi’nde MBA dalında Yüksek Lisansını bitirmiştir. 1998-1999 yılları arasında Amerika Birleşik Devletlerinde NYU Üniversitesi’nde Pazarlama üzerine sertifika programını tamamlamıştır.

Profesyonel iş hayatına 1999 yılında Bank Kapital insan kaynakları departmanında başlayan Esra, bu süre içerisinde ücretlendirmeden işe almaya, eğitimden performans değerlendirmeye pek çok alanda uzmanlaşmıştır. 2001 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Türvak’ta Sinema-Radyo-Televizyon üzerine eğitim almıştır. Ayrıca Diksiyon, Doğru & Etkili Konuşma üzerine sertifika programına katılmıştır. Bir dönem Kanal D haber merkezinde muhabir olarak görev yapmıştır.

2002-2005 yılları arasında BCP Millenium Bank’ta bankanın kuruluşundan itibaren çeşitli yönetim kademelerinde görev almıştır.

2005-2010 yılları arasında Sinerji Eğitim ve Yönetim Danışmanlığı’nda müşteri ilişkileri yöneticisi ve eğitim danışmanı olarak çalışmıştır.

Kişisel gelişim eğitimleri ve yaşayarak öğrenme programlarını daha yakından takip etmek için, yurtdışında düzenlenen A.E.E. (American Experiential Education) ve A.T.D. (American Training Development)  bünyesindeki konferans ve seminerlere katılmıştır.

2015 yılında ICF onaylı ADLER International Learning koçluk programını tamamlamıştır.

2018 yılında, 1 yıl devam eden bir program dahilinde Logoterapi eğitimini tamamlayıp. hayatın anlamını anlamayı ve buldurmayı amaçlayan Psikoterapinin 3.Viyana Ekolü Viktor Frankl’ın Enstitüsünden aldığı eğitimle, Logoterapist olma yolunda eğitimlerini vermeye devam etmektedir.

İş’te Mutluluk (Pozitif Psikoloji), Etkili Müzakere Teknikleri, Profesyonel Yaşamda İmaj ve Algı, Satış Teknikleri, Müşteri İlişkileri, İletişim Teknikleri, Dayanışma Odaklı İlişki Yönetimi, Takım Çalışması, Değişim Yolculuğu, Koçluk, konularında eğitmenlik ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Esra Şanioğlu Keskin, 14 yıldır kurumsal eğitimler vermekte ve iyi derecede İngilizce bilmektedir.

www.esrakeskin.com